Son 6 ayda en fazla Kadıköy’de ev arandı

Stresli ve çok zaman alan ev arama süreçlerini zahmetsiz hale getiren “Zingat Bana Ev Bul” uygulaması ilk 6 ayda büyük ilgi topladı. Türkiye’nin dört bir yanındaki 68 şehir arasında ücretsiz “Zingat Bana Ev Bul” servisine en yoğun talep İstanbul, İzmir ve Ankara’dan geldi. Kadıköy en fazla ev aranan ilçe olurken, en çok 2+1 ve 3+1 konutlar tercih edildi. 

“Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com, ev arama alışkanlıklarına bir yenisini daha eklediği hizmetiyle gayrimenkul sektöründe yeni bir dönemi başlattı. Ücretsiz “Zingat Bana Ev Bul” servisi; satılık ya da kiralık ev, iş yeri ve arsa arayan kişileri gayrimenkul profesyonelleriyle buluşturarak bu zorlu süreci daha akıllı ve hızlı hale getirdi.

En fazla arama İstanbul, İzmir ve Ankara’dan geldi
Yeni bir ev arayışına giren binlerce kişi, Zingat.com’daki “Bana Ev Bul” bölümüne girerek nasıl bir ev hayal ettiğini ve bütçesini belirtti. Bu adımın sonrasında Zingat.com uzmanları bu kişileri arayarak daha detaylı sorular sordu ve verilen cevaplara göre en uygun gayrimenkul alternatiflerini sunabilecek iş ortaklarına yönlendirdi.  En fazla “Zingat Bana Ev Bul” diyen şehirler sırasıyla İstanbul, İzmir ve Ankara oldu. Üç büyükşehri Muğla, Antalya, Kocaeli, Aydın, Balıkesir ve Adana takip etti. Ev arama sürecinde zamandan tasarruf etmek ve stresini azaltmak isteyen kullanıcılar, Çanakkale’den Hakkari’ye Türkiye’nin dört bir yanındaki toplam 68 şehirden arama yaptı. 

Kadıköy ilk sırada
Bugüne dek “Zingat Bana Ev Bul” hizmeti kullanılarak en çok aranan ilçe Kadıköy oldu. Kadıköy’ü Beşiktaş, Beylikdüzü ve Bahçelievler takip etti. Beşinci sıraya ise Ankara’nın Çankaya ilçesi yerleşti. Bursa’nın Nilüfer ilçesi ve Muğla’nın Bodrum ilçesi de uygulama üzerinden en çok aranan ilçeler arasında yer aldı. 

İstanbullular 2+1 tercih ederken, diğer illerde en fazla 3+1 aratıldı
“Zingat Bana Ev Bul” üzerinden kullanıcıların yüzde 50,5’i satılık konut aratırken, yüzde 49,5’i ise kiralık konut araması yaptı. İstanbul’daki hem kiralık hem de satılık aramalarında 2+1 konutlar ilk sırada yer aldı. İzmir, Ankara, Bursa, Muğla ve Antalya’dan gelen aramaların yüzde 30’undan fazlası 3+1 satılık konutlar için yapıldı. 4+1 gibi geniş evler ise en fazla Ankara’dan aratıldı. 

Hem ev arayanlar hem de gayrimenkul danışmanları için akıllı çözüm 
Gayrimenkul sektörüne tamamen kişiselleştirilmiş bir çözümle yepyeni bir deneyim getirdiklerini belirten Zingat Bana Ev Bul Proje Müdürü Özge Günay Murat, “Projeyi hayata geçirdiğimizden bu yana sadece 6 ay geçti ve bu kadar kısa bir sürede kullanıcıların bu deneyime hızla adapte olduklarını gördük. ‘Zingat Bana Ev Bul’ diyen kişi sayısı her ay iyi bir ivmeyle yükseliyor. Seçkin emlak ofisleri ve birinci el proje geliştiricilerinden oluşan Zingat.com iş ortaklarının portföylerinde herkesin kriterlerine uygun evleri bulabiliyoruz. Kullanıcılarımız kendilerine vakit ayırırken, biz onlar için en ideal evleri belirliyoruz. Bu yeni modelle hem ev arayanlar hem de gayrimenkul danışmanları için ev bulma süreci daha akıllı ve hızlı bir hale geliyor” dedi. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*