Asrın Konakları Marina, İstanbul’daki Bodrum olacak

Asrın Konakları Marina, İstanbul’daki Bodrum olacak

Kuran Yapı Endüstri Ltd. Şti, Asrın markasıyla tek çatı altında topladığı projelerinden Asrın Konakları Marina, Avcılar’dan Büyükçekmece’ye kadar uzanan sahil şeridindeki denize sıfır tek imarlı ve iskanlı villa projesini tanıttı. Beylikdüzü’nün tek marina bölgesi olan Yakuplu’da yer alan ve Marina’ya sadece 3 dakika yürme mesafesine sahip Asrın Konakları Marina Projesi için 30 milyon dolarlık harcama yapıldı. Yüzde 85’i tamamlanan villalar Ağustos ayında teslim edilecek.

 

İmar ve iskanlı denize sıfır tek villa projesi

Kuran Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kuran  toplantıda “Avcılar’dan Büyükçekmece’ye kadar uzanan sahil şeridindeki denize sıfır tek imarlı ve iskanlı villa projesinin Asrın Konakları Marina  olduğunu belirtti. Kuran, A Plus malzeme ile inşa edilen 21 müstakil, 24 ikiz ve 12 ters dubleks olmak üzere 3 farklı villa tipi ile toplamda 57 akıllı villanın bulunduğu Asrın Konakları Marina’nın tamamı bitmiş olarak haziran ayında satışa çıkacağını” belirtti.

İstanbul’un yeni yaşam merkezi Yakuplu Marina’da yer alan ve Kuran Yapı Endüstri Ltd. Şti  tarafından 23.000 metrekare alana kurulu; modern ve konforlu villaları, farklı aktivite alanları ile Asrın Konakları Marina sakinlerine şehrin merkezinde kendilerini Bodrum’da hissedecekleri bir yaşam vaad ediyor. Marina’dan, Alışveriş Merkezine, restoran ve çocuk oyun alanına kadar pek çok aktivitenin bir arada sunulduğu yeni bir yaşam alanı sakinleriyle buluşmayı bekliyor.

1 milyon 600 bin liradan başlayan fiyatlar

Kuran toplantıda; %72,50 yeşil alan olan Asrın Konakları Marina projesinin net burüt farkının %18 olduğunun önemle altını çizdi. 200 metrekareden 420 metrekareye kadar üç tip villalardan oluşan Asrın Konakları Marina’nın satış fiyat aralığının da 1.600 ile 3.200 milyon TL arasında değiştiğini belirtti. Peşin fiyatına 30 ay faizsiz taksit seçeneği ile ödeme avantajı olduğunu belirtti. Anlaşmalı bankalar ile 120 aya varan vade opsiyonu sunulmakta.

Marina’nın ve etrafındaki bölgenin tamamlanmasıyla ciddi bir şekilde hareketlenmesi ve projenin yaşanır bir hale gelmesi ile bir sene içerisinde yatırımcıya projenin tahmini değer artışının %50 civarında olacağını söyledi. Proje, hem metropol hayatını hemde marinalı bir sahil kasabasında akıllı, keyifli ve kazançlı bir yatırımda yaşama fırsatı sunuyor. Ayrıca projenin aidatları da 450 TL gibi kalitesine oranla son derece cazip bir düzeyde.

 

Alışverişe 4 Dakika

E-5 ve TEM bağlantı yoluna 7 dakika, havalimanına 15 dakika, Avrupa yakasının en büyük AVM’lerine 4 dakika uzaklıkta olan Asrın Konakları Marina, şehre yakın şehrin karmaşasından uzak bir yaşam sürme imkanı tanıyor.

Tekneden Evinize Yürüyün

İstanbul’un yeni marina bölgesi Yakuplu West İstanbul Marina da tekne sahiplerine teknelerini marinaya bırakıp sahilden üç dakikada evlerine yürüme imkânı sağlıyor.

 

Güvenli Akıllı Hayatlar 

İki güvenlik noktası ve toplamda 81 kamera ile güvenliğin ön planda tutulduğu Asrın Konakları Marina, akıllı ev sistemi ile inşa edildi. Doğalgaz kesme, su kesme, merkezi enerji kesme, hareket detektörü ile alarm kontrolü ve görüntülü intercom özellikleri ile uzaktan kontrolün yanı sıra akıllı ev sistemine birçok özellik eklenebiliyor. Akıllı Ev Sisteminin hareketli tableti ile evden çıkmadan komşularla görüntülü ve sesli görüşüp, bahçede barbekü yaparken çocukların veya misafirlerin havuzda mı, parkta mı yoksa tenis kulübünün kafeteryasında mı olduğu ortak alan kameralarına bağlanıp izlenebiliyor.

Kuran Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kuran
Kuran Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kuran
Bölgedeki ilk ve tek Tenis Kulübü

Hüseyin Kuran toplantıda; “üç dönüm arazi üzerine kurulan 14 oda, 600 M2 restaurant ve cafe, iki tenis kortu, yüzme havuzu ve bahçe oturma gruplarından oluşan bölgenin ilk ve tek Tenis Kulübünü Asrın Konakları Marina da inşa edeceğiz.” İfadelerinde bulundu.

 

15 ay gibi bir sürede tamamlandı

Hüseyin Kuran, Kuran Şirketler Topluluğunun iştiraki olan Kuran İnşaat’in 29 yıldır kendi öz sermeyesi ile iki yüz milyon dolar yatırım rakamıyla  toplamda 508 bin metrekare inşaat alanını faaliyete geçirdiklerini belirtti. Konut projelerini tamamladıktan sonra satışa çıkarttıklarını ve bu yaklaşımı sürdüreceklerini belirten Kuran, Asrın Projeleri’ne bu yıl Maslak’ta Büyükdere Caddesinde 40 bin metrekare ofis projesi, Dolapdere’de ana cadde üzerinde 10 bin metrekare ofis projesi ve konut projelerinin de ekleneceğini belirtti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*