262 Towers, 360 bin liradan başlayan fiyatlarla İzmit’te görücüye çıktı

Türk-Arap ortaklığıyla kurulan Bambau GMYO’nun hayata geçireceği konut, ofis ve rezidans bloklarından oluşan 420 adet ofis ve 160 adet konut kapasitesine sahip 262 Towers metrekaresi 9 bin TL’den İzmit’te satışa çıktı.

 

Toplam 420 adet ofis, 160 adet konuttan oluşan Bambau 262 Towers projesinin  sosyal olanakları arasında ise, banka, kuru temizleme, noter, güvenlik, 22 bin metrekare kapalı otopark, 6 bin metrekare açık otopark, yüzme havuzu, fitness salonu, sauna, VİP lounge, VİP karşılama hizmeti, restoran ve cafe yer alıyor.

Almarasim Yönetim Kurulu Başkanı Al Kattan: “İzmit’te inşa edeceğimiz 262 Towers şehre 500 milyon dolarlık katılım Türk-Arap ortaklığıyla kurulan Bambau Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (GMYO) hayata geçireceği konut, ofis, ve rezidans bloklarından oluşan 262 Towers’ın tanıtımı gerçekleştirildi.

 

360 bin liradan başlayan fiyatlar

262 Towers büyüklükleri 40 metrekare ile 250 metrekare arasında değişen 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 seçenekler sunuyor. Metrekare birim fiyatları 9 bin TL’den başlayan 262 Towers fiyatları 360 bin TL ile 1 milyon 600 bin TL arasında değişiyor. Yüzde 25 peşinatla konut sahibi olunabilen projede kalan konut bedeli ise 24 ay vade farksız taksitlendiriliyor.

“Türkiye ekonomisi kalkınıyor”

Burçin Şahin İnşaat ile Mekkeli Yatırım ve Gayrimenkul Geliştirme Şirketi Almarasim’in ortaklığıyla kurulan Bambau GMYO’nun inşaatına başladığı projenin tanıtım töreni Çırağan Sarayı’nda düzenlendi.

Burada konuşan 262 Towers yatırımcılarından Almarasim Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Al Kattan, Türkiye ve Suudi Arabistan’ın iki kardeş ülke olduğunu belirterek, “Türkiye’nin ekonomisi kalkınma gösteren bir çizgide. Burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın etkisi hissediliyor.” değerlendirmesini yaptı.

Suudi Arabistan ile Türkiye arasında yatırımları hızlandırma toplantıları yapıldığını anımsatan Al Kattan, “Kralımız tarafından bize Türkiye’de yatırımları hızlandırın önerileri yapıldı. Bu önerilerden sonra biz de gelip yatırım için pilot bölge olarak İzmit’i seçtik. İzmit’te yatırıma başlıyoruz.” bilgisini verdi.

 “Yapacağımızın 20 katı yatırım daha planlıyoruz”

Projeyi gelişen Kocaeli’de yapmaktan gurur duyduklarını belirterek, “İzmit’te inşa edeceğimiz 262 Towers şehre 500 milyon dolarlık katma değer sağlayacak.” diye konuştu.

Al Kattan, Maşukiye bölgesinde tatil köyü yatırımları planladıklarını ifade ederek, “Bu dönemde yapacağımız yatırımlar olacak ama önümüzdeki beş yıl içinde bu yapacağımızın 20 katı yatırım daha planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Al Kattan Türk vatandaşlığına geçmesiyle ilgili bir soruya ise, “Ben seve seve Türk vatandaşlığı almak isterim ama bazı ülkeler çifte vatandaşlığa izin vermiyor biliyorsunuz. Bu konuda bir çözüm olursa seve seve alırım.” dedi.

“İzmit bizim için bir deneme alanı”

Bambau GMYO Ortağı Burçin Şahin, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye’de bozdurulan 130 milyon doların yüzde 25’ini şirket olarak kendilerinin bozdurduğunu ifade ederek, Türkiye’nin geleceğine en zor dönemlerde bile inandıklarını söyledi.

Projeyi İzmit’in en değerli lokasyonlarından D-100 Kara yolunun kenarına inşa edeceklerini anlatan Şahin, “İzmit bizim için aynı zamanda bir deneme alanı. Burada bazı stratejiler geliştirdik, pazarlama alanında tecrübe sağladık. Burada biriken tecrübelerimizi diğer illerde de değerlendirmek istiyoruz.” diye konuştu.

2019 yılının mayıs ayında bitmesi planlanan 14 katlı 3 blok halinde yükselen 262 Towers’ın İzmit Ofis bloğunda 210, Kartepe Ofis bloğunda 210, konut bloğunda 150, All-Kattan Rezidans bloğunda ise 160 birim bulunacak.

Projede minimum daire fiyatı 360 bin liradan başlangıç gösteriyor. Banka kredisi ve farklı ödeme seçenekleri de mevcut. 262 Towers’ın yatırımcısına kısa sürede yüksek prim kazandırması bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*