Türk Havak, Selenium Retro 9’daki Yerini Aldı

Aşçıoğlu Grubu’nun İstanbul Ataköy’deki üçüncü projesi Selenium Retro 9’un ofis bloğunun ilk sakinleri, yine THY A.O. Personeli Sosyal Yardım Vakfı (Türk Havak) oldu. Türk Havak, ayrıca Aşçıoğlu Grubu’nun bir diğer projesi Selenium Retro’nun 1.000 metrekarelik yatay ofis alanına Vakıfcan Anaokulu’nun üçüncü kampüsünü kuracak.

 

Gayrimenkul sektöründe 50 yıllık deneyimin adresi Aşçıoğlu Grubu tarafından İstanbul Ataköy’de geçmişte Londra Kamping olarak bilinen alan üzerine inşa edilen Selenium Retro 9 Projesi’nin ofis bloğunun ilk sakini, projeden 1,5 kat satın alan THY A.O. Personeli Sosyal Yardım Vakfı (Türk Havak) oldu. Türk Havak, daha önce Aşçıoğlu Grubu’nun Haziran ayında teslim edilecek projesi Selenium Retro’dan 3,5 kat satın almıştı.

Aşçıoğlu Grubu ve Türk Havak arasındaki anlaşmaya ilişkin imza töreni, Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Aşçıoğlu ile Türk Havak Yönetim Kurulu Başkanı Tolunay Aygut’un katılımıyla Selenium Ataköy Satış Ofisi’nde gerçekleştirildi.

Cenk Aşçıoğlu: “Projelerimizin Türk Havak tarafından tercih edilmesinden gurur duyuyoruz”

İş birliğini değerlendiren Aşçıoğlu Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Aşçıoğlu; “Gayrimenkul sektörün 50 yıllık bir markası olarak Selenium markasıyla inşa ettiğimiz projelerimizin havacılık sektörü denilince akla gelen ilk vakıf olan Türk Havak tarafından tercih edilmesi, bizler için büyük bir gurur kaynağıdır. Türk Havak ile olan iş birliğimizin gelecekteki projelerimize de yansımasını temenni ediyoruz” dedi.

 

Tolunay Aygut: “Geleceğe yatırım amacıyla Selenium Retro 9’da da yerimizi aldık”

Türk Havak Yönetim Kurulu Başkanı Tolunay Aygut da yaptığı değerlendirme şunları dile getirdi: “Havacılık sektörünü temsilen dev bir aileyiz. Böylesi bir ailenin hem faaliyetlerini yürütmek hem de geleceğine yatırım yapmak amacıyla Selenium Retro 9’da da yerimizi aldık. Bölgeye ve projeye değer katması amacıyla daha önce yatırım yaptığımız Selenium Retro Projesi bünyesinde 1.000 metrekarelik bir alana Vakıfcan Anaokulu’nun üçüncü kampüsünü kuracağız.”

Selenium Retro 9, 2 blok halinde 225 konut, 108 ofis ve 8 yatay ofisten oluşacak. Projede 60 – 79 metrekare büyüklüğünde 1+1 ve 112 – 124 metrekare büyüklüğünde 2+1 birimler yer alacak.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*