Kalekim’in kullanıma hazır ürünleri ‘Supertech’ ve ‘Fugatech’ ile ustalığınızı konuşturun

Yapı kimyasalları sektörünün öncü ve lider kuruluşu Kalekim, yüksek performanslı hazır pasta tipi yapıştırıcısı ‘Supertech’ ve esnek derz dolgusu ‘Fugatech’ ile kullanıcılara pratik çözümler sunuyor.

Kalekim’in, uzun ömürlü ve etkili çözümler sunan kullanıma hazır ürünleri, evinizde seramik uygulamalarınızı kırıp dökmeden ve kolayca yapmanıza imkan sağlıyor. Kalekim’in yenilikçi ürünler ile  mutfağınızdan, hobi odanıza evinizdeki tüm alanlarda kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz. Yüksek performanslı, kayma özelliği azaltılmış, akrilik esaslı pasta tipi yapıştırıcı 1230 Supertech, özellikle bina hareketlerinden kaynaklanan yüzey gerilimlerine karşı dayanıklılığı ile öne çıkıyor.

Yüksek yapışma gücüne sahip Supertech, iç mekanda küçük ve orta ebatlı seramiklerin yer ve duvarda esnemeye maruz kalan zor yüzeyler üzerine yapıştırılmasının yanı sıra, alçıpanel, alçı sıva ve boyalı zeminler üzerine yapılan seramik uygulamalarında ve ısı yalıtım levhaları ile dekoratif tavan kaplamalarının yapıştırma uygulamalarında pratik ve temiz çalışma imkanı sunuyor.

Şimdi sıra derz aralarını doldurmakta

Esnek, su itici, 1-6 mm derz aralığı için uygun, akrilik esaslı kullanıma hazır derz dolgu malzemesi 2800 Fugatech, her tip ve ebattaki seramik, cam mozaik gibi kaplama malzemelerinin derz boşluklarının doldurulmasında mükemmel sonuçlar veriyor.

Esnekliği sayesinde titreşim ve deformasyonları tolere edebilen Fugatech, zor kirlenir ve kolay temizlenir. Damlacık etkisi sayesinde su iticiliğe sahip yapısıyla öne çıkan Fugatech, aşınmaya dayanıklı ve çatlamayan yapısıyla öne çıkıyor. 3 farklı renk seçeneğine sahip ürün, son derece kolay ve temiz çalışma imkanı sunuyor.

Ürünlerden en yüksek performansı almak için Kalekim’in tavsileri ise şöyle;

Supertech ile kolay uygulama

  • Akrilik esaslı, kullanım hazır yapıştırıcı Supertech uygulama öncesinde karıştırılır.
  • Seramik ebadına uygun taraklı mala ile yüzeye uygulanır.
  • Özellikle alçıpanel ve alçı sıva gibi su emici yüzeylerde, iç mekanda mevcut seramik ve boyalı yüzey üzeri seramik uygulamalarında kullanılır.
  • Karolar 30 dakika içerisinde taraklanan yapıştırıcı üzerine döşenir ve kuvvet uygulayarak yapıştırılır.
  • Ortam sıcaklığı ve seramik ebadına bağlı olarak 1-2 gün sonra derz doldurma işlemine geçilir.

Fugatech uygulamasında dikkat edilmesi gerekenler

  • Akrilik esaslı, kullanıma hazır derz dolgu Fugatech, yüksek esnekliği sayesinde her tip ve ebatta seramik, cam mozaik gibi kaplama malzemelerinin arasında kullanılır.
  • Kullanıma hazır olması sebebiyle pratik ve temiz çalışma imkanı sağlar.
  • Uygulamaya başlamadan önce 2-3 dakika karıştırılır ve derz malası ile uygulanır.
  • Fugatech uygulandıktan 5 dakika sonra yüzey nemli bir sünger yardımıyla silinir.
  • Silme esnasında iyi sıkılmış çok hafif nemli sünger kullanılmalı, silme işlemi kesinlikle ıslak süngerle yapılmamalı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*